Blog > Komentarze do wpisu

Inwazja?!

Stało się. Obcy właśnie atakują naszą planetę...

No, może nie w dosłownym tego słowa znaczeniu. Spokojnie, nie włączajcie telewizorów, nie przeczesujcie internetu, aby zweryfikować te sensacyjne donosy.

Rozchodzi się o coś innego. Coś co nakreśliłem jakiś czas temu na fejsbukowym profilu - KLIK. Osoby niezapoznane z zagadnieniem, mogą nadrobić zaległości. W skrócie, chodzi o bardzo klimatyczną grę (XCOM: Enemy Unknown), która właśnie wyłania się zza horyzontu (szczegóły w linku powyżej). Przeczytaliście? Dobrze, a więc dalej... Nie miałem okazji sprawdzać oryginału(ów), ale ponoć jest to idealna pozycja dla każdego sympatyka UFO i Obcych (obrona planety, abdukcje, badania obcych technologii, małe Insektoidy a'la Szaraki, rozbudowa baz(y), działania na całym globie, decyzje komu pomóc, kogo poświęcić itd.). Krótko mówiąc - klimat, klimat i jeszcze raz klimat, okraszony nie lada wyzwaniem w formie gry strategiczno-turowej, gdzie śmierć naszego wojaka jest ostateczna(...).

I tutaj dochodzimy do pytania: czy zrobimy z tego swoistego rodzaju "relację na żywo", w której opisywane będą kolejne losy oddziału UZ - jego sukcesy, porażki, droga do ocalenia ludzkości? Podane byłoby to jako odrębne notatki, poparte materiałami wizualnymi z rozgrywki, ukazującymi poczynania z walki z "obcym najeźdźcą".

Jest sens, warto od czasu do czasu "oderwać się od codzienności pod taką luźną postacią"? Dajcie znać, czy jest to pomysł do rozważenia, czy... raczej głupoty, które nie będą miały widowni ;)

Wszystko może być prezentowane pod postacią takowych, "zwiniętych" notatek, aby nie mieszać w ogólnym wyglądzie, zdominowanym przez "prawdziwą tematykę"...

czwartek, 11 października 2012, dj_cinex

Polecane wpisy

Komentarze
2012/10/12 15:40:12
Szybkie pytanie - szybka odpowiedź: jesteśmy niespełna 24H po zadanym pytaniu. Umowny czas na jakąś reakcje, był. Z braku odpowiedzi, stwierdzam, iż pomysł należy odłożyć do szuflady "Zamknąć - Zapomnieć".

W razie czego, miałem w przygotowaniu pewne pomysły odnośnie tej propozycji. Poza standardowymi opisami ze zmagań - publikowane byłyby wycinki z osobistych notatek poszczególnych bohaterów (przykład: ifotos.pl/zobacz/dziennik-_xraxnwa.jpg/ ), specjalnie przerobione dokumenty rządowe, opisujące losy ludzkości i oddziału walczącego o jej wyzwolenie. Zawsze to jakiś niestandardowy przekaz fabularny.

W dniu dzisiejszym: pierwsza, normalna misja w Indiach: zlokalizowanie kobiety, która była wielokrotnie uprowadzana, oraz eskortowanie jej do bazy, w celu pozyskania od niej jakichkolwiek informacji na temat "nowego, nieznanego zagrożenia". No, ale te i dalsze losy... poznam już sam.

UFO ZONE NA YOUTUBE


UFO ZONE NA FACEBOOK'U

Shoutbox

_________________

UFO ZONE POLECA :

Image Hosted by ImageShack.us


v Vb GV7d _________________