Blog > Komentarze do wpisu

Czat UFO Zone: instrukcja

Kiedyś jeden z Was doszukiwał się informacji na temat funkcjonowania tutejszego czatu (możliwość logowania, rejestracji, ustawienia indywidualne itd.). Problem został szybko zażegnany, w sposób indywidualny. Mimo to, można pokusić się o mini poradnik, dla potomnych. Kto wie, może się to komuś kiedyś przyda i będzie to miało większy sens ;)

I tak, wchodzimy na czat (są dwa wejścia: z zakładki w panelu górnym, lub boczna szpalta) i...

Przy pierwszym wejściu, zawsze widniejemy jako użytkownik anonimowy "Anon[liczba]". Klikamy przycisk "Set Name" i pojawia się nam okienko (miniatura poniżej).

1 - oznacza, iż nie będziemy ingerować w nick, i będziemy na czacie jako Anonim.

2 - ustawiamy tymczasowy nick, który obowiązuje przy jednorazowym wejściu.

Powyższe decyzje zatwierdzamy przyciskiem "Go".

3 - używamy naszego konta chatango, które wiążę się z indywidualnym nickiem oraz możliwością posiadania avatara (niektóre z obecnych, jakich używają tamtejsi bywalcy, są bardzo... interesujące ;)).

W okienku tym mamy pola na nick oraz hasło (pole to wypełniamy przy każdym naszym logowaniu, po tym jak zarejestrujemy już naszego nicka). Jeśli jesteśmy na czacie pierwszy raz i mamy ochotę zarejestrować naszego indywidualnego nicka, wypełniamy odpowiednie pola (login oraz hasło - Username, Password) i klikamy na "Sign Up". Dokonamy w tym momencie szybkiej rejestracji konta.

Aby móc ustawić sobie indywidualny (niepowtarzalny :P) avatar, odwiedzamy stronę chatango.com, logujemy się podając dane podczas rejestracji ("Log In") [można także dokonać rejestracji bezpośrednio na stronie, bez wcześniejszych odwiedzin pokoju czatowego - "Sign Up"]. Gdy się zalogujemy, mniej więcej na środkowej części ekranu zobaczymy napis "Edytuj profil", klikamy go. Zobaczymy pole "Change Your Picture" i przycisk "Choose a picture from your computer", wybieramy stosowny plik, wczytujemy go i zatwierdzamy wybór klikając "Save profile" (w okienku, na dole po lewej). Później można dokonywać manipulacji, w celu zmian w jego rozmiarze. Klikamy na "Konto" i "Wyloguj". Gotowe. Mamy już swój indywidualny nick. Od tej pory nie będzie konieczne odwiedzanie strony chatango.com (chyba, że w kwestii późniejszej zmiany avatara).

Teraz, za każdym razem gdy odwiedzimy UFO Zone i będziemy mieli ochotę zajrzeć na czat: wchodzimy tam, klikając w pole "Set Name", uzupełnimy dane w punkcie trzecim - podajemy nasz login, hasło i gotowe... jesteście gotowi do rozmowy.

Gdy jesteśmy już zalogowani na czacie, możemy dokonywać tam kilku manipulacji: służy do tego mały panel w którego skład wchodzi uśmiechnięta emotikonka (do czego służy, chyba nie trzeba tłumaczyć). Mamy tam do wyboru znane z edytorów tekstu zmiany typu: pogrubienie, podkreślenie, kursywa; przycisk z symbolem "A", pozwala nam m.in. na ustawienie koloru naszego nicka, jak i koloru wiadomości - jeśli ktoś chce się wyróżniać w tym aspekcie; kolejny przycisk ("T"), pozwala nam na zmianę czcionki którą będziemy się posługiwać. Tyle, jeśli chodzi o tego typu "kosmetyczne zmiany".

Pole do wpisywania treści nie jest trudne do odnalezienia i ładnie, kolorystycznie odbiega od reszty okna ("Add a comment" :P).

Przypomnieć należy, iż czat pozwala na łatwe przekazywanie linków - nie trzeba ich ręcznie kopiować, po czym ponownie wklejać w przeglądarce; czy też bezpośrednio wyświetla filmy z YouTube'a.

Przydatnym wskaźnikiem jest także licznik, który ukazuje aktualną liczbę osób na czacie, usytuowany w lewej, dolnej części okienka - tuż nad polem do wpisywania wiadomości. Pokazuje on nam, ile jest osób, oraz od jakiego czasu przebywają oni na czacie. Innym, "pomocnym aspektem personalnym" jest lampka umieszczona koło avatara, która jest zapalona jeśli dany użytkownik jest obecnie w pokoju.

To chyba tyle jeśli chodzi o szybką instrukcję obsługi. Jeśli będą jakieś pytania, zapraszam.

Przy okazji, przypomnieć należy, iż UFO Zoniczny czat nie żyje zbyt dobrze. Co jest do tego potrzebne? Wiadomo... ludzie. A z tym bywało słabo. Wiele razy proponowałem czatowe spotkania, byłem otwarty na wszelkie propozycje ze strony użytkowników - takowe początkowo padały, po czym... temat znikał.

Także, ponownie - jeśli są wśród was osoby zainteresowane wspólnym czatowaniem, zapraszam do podzielenia się swoimi wnioskami na ten temat (terminy, tematy, okoliczności). Ten czat jest dla Was, a bez Was... nie będzie spełniał swojej roli.

Przy okazji, zapraszam też do rejestracji swoich kont, i czynnego udziału w komentowaniu pojawiających się tutaj treści (późniejsze logowanie jest proste  - wypełniamy stosowne pola w okienku z komentarzem).

(Później, podepnę tą instrukcję bezpośrednio pod okienko z czatem)

niedziela, 25 marca 2012, dj_cinex

Polecane wpisy

UFO ZONE NA YOUTUBE


UFO ZONE NA FACEBOOK'U

Shoutbox

_________________

UFO ZONE POLECA :

Image Hosted by ImageShack.us


v Vb GV7d _________________