Blog > Komentarze do wpisu

Trzy ciekawe filmy

UFO nagrane podczas misji NASA, tajemniczy świecący obiekt sfilmowany we Włoszech, nagranie z Międzynarodowego Kongresu UFO - przyjrzyjmy się tym materiałom.

Czy kamery NASA sfilmowały UFO ?

Oto materiał z jednej z misji NASA. Na filmie widzimy widok na obszar USA z okolicą Hawajów. Prom kosmiczny jest skierowany w ten sposób, iż Ziemia jest widoczna w górnej części nagrania, poniżej znajduję się przestrzeń kosmiczna. Kamera skierowana jest w stronę Oceanu, widzimy tam różnorakie "światła" i jedno ciekawe zjawisko - jedno ze "świateł" nadlatuje spoza kadru po czym się zatrzymuje, aby następnie skierować swój lot w odwrotnym kierunku.

Poza "stałymi światłami" widzimy pewien obiekt, który rozświeca się w lewej części ekranu, po czym porusza się w okolicy okrągłego obrzeża Ziemi. Kiedy obiekt staje się niewidoczny w atmosferze, z prawej strony nadlatuje kolejny świecący obiekt, który porusza się szybko w lewym kierunku. W miarę jak przelatuje w lewo zwalnia (co jest niemożliwe dla zwykłego śmiecia, który porusza się w przestrzeni kosmicznej) i zatrzymuje się. Po tym gdy obiekt dokonuje zatrzymania robi zwrot o 180 stopni i kieruje się w przeciwnym kierunku. W tym czasie osoba operująca kamerą zaczyna nią manewrować w taki sposób aby obiekt nie był już widoczny.

 
Nagranie :

 
Nagranie w nieco lepszej jakości :
 


To co jest najważniejsze w tym całym nagraniu to manewry jakie wykonuje owy obiekt. Wraz z tym nagraniem pojawiła się oczywiście lista wyjaśnień czym tak naprawdę owy obiekt może być. Jak zawsze przy tego typu okazjach tezy jakie zostały zaprezentowane to :
  • kosmiczne śmieci
  • kryszatłki lodu
  • fragmenty promu kosmicznego
  • i inne...

Jest ponoć jednak jedna teoria, która stara się obalić wszelkie powyższe... a zwie się Zasada Dynamiki Newtona - według tej zasady, obiekt wprawiony w ruch w przestrzeni kosmicznej będzie się nieustannie poruszał w jednym kierunku, chyba, że zadziała na niego zewnętrzna siła. W przestrzeni kosmicznej nie działają siły, które sprawiłyby, iż tajemniczy obiekt zwolni, zatrzyma się, po czym zawróci. Czy zatem mamy tutaj do czynienia z klasycznym obiektem UFO ?

Inne podobne zdarzenie do którego doszło podczas jednej z misji NASA - "Atak na UFO ?"

Pierwszy z filmów jaki pochodzi z Międzynarodowego Kongresu UFO

Jedna z poprzednich notatek informowała, iż właśnie odbywa się wielkie UFOlogiczne wydarzenie, Międzynarodowy Kongres UFO. Jak co roku owa impreza gromadzi wiele znanych osobistości i specjalistów ze świata UFO - nie braknie także ciekawych materiałów zdjęciowych i filmowych. Właśnie pojawił się prawdopodobnie pierwszy materiał filmowy, który został zaprezentowany na owym Kongresie.

 

Póki co niewiele wiadomo na temat owego nagrania. Prawdopodobnie pochodzi z jakiejś analizy jednego z gości owego zjazdu - widzimy rodzaj wskaźnika, którym posługuje się osoba omawiająca to nagranie (szkoda tylko, że nagranie nie jest wyposażone w oryginalny materiał audio). To co widzimy na nagraniu to trzy świetliste obiekty, które tworząc coś na wzór trójkątnej formacji, poruszającej się po niebie. Odległość między nimi jest cały czas zachowana i jednakowa względem siebie. Końcówka materiału to przejście do kolejnego nagrania na którym widzimy dwa świecące obiekty - jednak jakość tego nagrania nie jest zbyt dobra, dlatego wszelkie komenatrze na ten temat są póki co zbędne. Według osoby, która udostępniła owe nagranie, kolejne materiały filmowe pochodzące z tejże prezentacji są w drodze.

"Sferyczny" obiekt nagrany we Włoszech

Ostatnie nagranie to ciekawy film na którym zaobserwować możemy dziwny "sferyczny" obiekt, który zarejestrowano we Włoszech. Na pierwszy rzut oka nie jest to nic nadzwyczajnego - klasyczny świecący punkt gdzieś w oddali. Jednak gdy obserwator dokonuje zbliżenia możemy dostrzec zarysy kształtu owego obiektu. Sprawia on wrażenie jakby nie był do końca kulisty, czy dyskoidalny. Widzimy coś na kształt "dyskowatej kopuły" i części dolnej.

 

 
 
Myślę, iż we wszystkich trzech przypadkach mamy do czynienia z bardzo ciekawymi obserwacjami, których nie da się do końca w pełni wyjaśnić.
wtorek, 24 lutego 2009, dj_cinex

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: , *.toya.net.pl
2009/02/24 14:44:57
Słusznie piszesz o pierwszej zasadzie dynamiki. Też od razu przyszła mi na myśl, przecież to niezaprzeczalny dowód! Ale jak widać eksperci mają inne zdanie i mogą sobie takimi zasadami manipulować wedle własnego uznania ;) . Zaintrygował mnie drugi film. Skoro światla znajdują się w jednakowej odległości od siebie, to czy pod postacią tych trzech kul może się kryć jeden, niewidzialny obiekt, obserwowany z bliższej odległości? Wiem, że to śmiała teoria, ale myślę że warto się nad tym zastanowić.
-
2009/02/24 14:57:51
W pierwszym nagraniu dojrzałem 3 obiekt! Podczas zawracania drugiego wlatuje z lewego, dolnego rogu i leci prosto!
-
2009/02/24 15:07:36
Co do drugiego filmu - też tak na początku myślałem, iż może to być jeden obiekt. Ale jednak skłaniałbym się do opcji, iż są to trzy oddzielnie obiekty lecące w idealnym szyku. Takich filmów jest wiele - przykład : Meksyk. Podczas gdy ta formacja się porusza widać wszelkie inne świetliste obiekty, które "nachodzą" na obszar wewnątrz formacji. Gdyby był to obiekt o konturach trójkąta, chyba dałoby się to zauważyć w momencie "przecinania" go przez inne świetliste zjawiska na filmie. Materiał audio też zapewne nam by dużo wyjaśnił - może uda się dotrzeć do oryginalnego nagrania, a wtedy będziemy wiedzieli nieco więcej.

P.S. Jeśli raz wstawisz komentarz... spokojnie poczekaj na jego opublikowanie - pojawiły mi się trzy takie same komentarze od ciebie - pewnie myślałeś, iż jest coś "nie tak" i wpisałeś to 3 razy. Działa to na zasadzie takiej, iż najpierw muszę dany komentarz zaakceptować. Tematyka jaka jest tu poruszana nie zawsze jest przyjmowana z należytą powagą i robię to dlatego aby unikać "głupich i mało inteligentnych komentarzy" ludzi którzy to tylko wyśmiewają tego typu rzeczy pisząc, iż to "Wenus, czy inny balon meteorologiczny" :) Oczywiście wszelkie konstruktywne i sceptyczne wypowiedzi także będą publikowane (póki co takich brak - a takie na pewno ożywiłyby dyskusję). W przyszłości zamierzam odejść od tej opcji (moderowania komentarzy), lecz teraz, na tym etapie, jest to niezbędne aby utrzymać ład i porządek :)
-
2009/02/24 15:10:38
P.S. był do użytkownika staticline ;)
-
2009/02/24 15:52:40
Tego nie musisz publikować... Tak propos Jowisza, to czemu nie wstawiłeś moich świetnych zdjęć? :D To bardzo ciekawe zjawisko i było by to miłym urozmaiceniem! W końcu astronomia ma wile wspólnego z tym blogiem!
-
2009/02/24 16:23:59
Zdjęć nie wstawiłem, ponieważ według mnie nie były aż tak rewelacyjne. A czy astronomia ma aż tak "wiele wspólnego" z tym blogiem... hmmm... tutaj bym się zastanawiał. Wolę się skupić na ciekawych materiałach związanych zi UFO niż na zdjęciach otaczających nas planet, ciał niebieskich itd.

A teraz wróćmy do wyżej zamieszczonych materiałów filmowych... :)
-
2009/02/24 17:55:42
Hehe, "świetne" to była ironia :)
-
2009/02/24 18:03:58
Jak człowiek "zmęczony" to i ironii nie dostrzeże, he he ;)

OK... WRACAMY DO FILMÓW :P
-
2009/02/24 21:09:05
Istotny szczegół: Dlaczego we Włoszech najczęściej występują ufo typu "bączki" (jak dla dzieci), a w USA talerze, a jeszcze gdzie indziej spodki? Ciekawy podział ;]
-
Gość: Mateusz, *.rev.inds.pl
2009/03/05 18:32:17
Co tu taka cisza ( chodzi o newsy ). Czekam... ;-)
-
2009/03/05 18:38:57
Odpowiedź brzmi : "Ciężki tydzień..." ;) Postaramy się to nadrobić w weekend... ;)

UFO ZONE NA YOUTUBE


UFO ZONE NA FACEBOOK'U

Shoutbox

_________________

UFO ZONE POLECA :

Image Hosted by ImageShack.us


v Vb GV7d _________________